Arduino

Megtanítom az osztrák gyártmányú CONTROLLINO (Arduino alapú) PLC használatát programozását, különböző automatizálási feladatok felhasználására. A struktúrális nyelv felhasználásával bit, bájt, utasításokkal kényelmesen programozható. A programozás elsajátításához meg kell tanulni a digitális technika alapjait

.

CONTROLLINO PLC

Az IEEE 61131-3 szabvány 5 féle programnyelvet különböztet meg, ebből kettő karakteres, három grafikus. A strukturált szöveges programozási nyelv egy C/C++ nyelvhez hasonló magas szintű nyelv a vezérlési és szabályozási funkciók programozásához.  Főként bájt, a szó, a duplaszó jellegű, bonyolult aritmetikai műveleteket és függvénykapcsolatokat igénylő feladatok megoldásánál előnyös, illetve az analóg bemenetek, kimenetek, a kijelzők programozhatók vele teljesen szabadon.

A plc oktatás egyéni igények alapján, egyéni időbeosztással, az első oktatási napot leszámítva távoktatás formájában is megvalósítható. A képzés jól illeszthető az OKJ-s PLC programozó elnevezésű képzéshez.